Екологічні вікна Salamander

Даунсайклінг віконних конструкцій

Пластик - один з найміцніших, довговічних та практичних матеріалів, його використовують практично в кожному виробництві. Сьогодні пластикові вироби повсюди замінюють звичні матеріали, а сміття, або закопується або складується, тим самим завдаючи непоправної шкоди навколишньому середовищу. Тому проблема переробки пластикових вікон в наш час  як-ніколи актуальна.

Німеччина є лідером у світовій політиці з вторинної переробки та екологічного захисту планети. Ця країна вміє вирішувати проблеми екології. У 1994 році на державному рівні була закріплена провідна мета держави - захист навколишнього середовища.

Полівінілхлорид другий по затребуваності матеріал після поліетилену, його почали виробляти ще в 1920-х роках. За один рік на планеті виробляється більше 37 млн. тонн ПВХ з яких близько 8 млн для виготовлення віконного профілю. Цей матеріал стійкий до кліматичних змін, тому його не можна утилізувати методом «поховання». Для правильного спалювання пластику необхідне спеціальне обладнання з системою фільтрування газів, так як при згорянні виділяється в атмосферу велика кількість токсичних речовин.

У Німеччині, в 2002 році була спеціально створена організація зі збирання, сортування, збереження та переробки ПВХ. Ця компанія займається економним рішенням утилізації. Тільки в 2013 році нею було перероблено понад 22 тис тонн ПВХ профілів і 75 тис тонн виробничих відходів. До 2020 року планується збільшити обсяги переробок до 440 000 тон.

Рецикльовані вікна Salamander

Фахівцями доведено, що пвх пластик не розкладається навіть не через кілька десятиліть. Вирішити цю екологічну проблему можна, якщо налагодити вторинну переробку пластикових відходів. Наочним прикладом може стати досвід компанії Salamander, яка використовує ПВХ віконний профіль після вторинної переробки.

Процес вторинної переробки

На першому етапі пластикові віконні конструкції відокремлюються від скла та фурнітури. Потім виріб подрібнюється і сортується від залишків скла та металу. Потім етап подрібнення перетворює залишки ПВХ практично в пил. Після декількох очисток матеріал нагрівають з додаванням стабілізаторів та пластифікаторів. Дану консистенцію відправляють на установку для отримання гранул.

Завершальний етап полягає в суворій перевірці якості продукції.

Використання переробленого ПВХ

Багатокомпонентне лиття або коекструзія - це високотехнологічний процес повторного застосування сировини. Він грунтується на виробництві внутрішніх (прихованих) стінок профільних конструкцій з реціклата, а зовнішніх зі стандартного полівінілхлориду. При такому виробництві дуже важливо застосування певного обсягу вторсировини. Відсоткова частка реціклата в готовому продукті повинна складати не більше 20%.

Апсайклінг і даунсайклінг

Компанія Саламандер впевнено використовує в своєму виробництві реціклад енергоефективного високоякісного профілю. Перероблений матеріал впроваджується в конструкцію профілю за допомогою спеціальної технології екструзії багатошарових виробів. Серцевина профілю чистий перемелений реціклад, а зовнішня поверхня новий ПВХ.

Програма ВІНІЛ ПЛЮС об'єднує безліч країн. Вона передбачає застосування на виробництві ПВХ певної кількості вторинного матеріалу. Компанія-виробник Salamander є учасником цієї програми. Програмою Вініл Плюс до 2020 року передбачається повна переробка та відмова від поховання відходів. Парламент Євросоюзу в 2014 році прийняв резолюцію, згідно з якою всі вікна-ПВХ підлягають вторинній переробці.


Відгуки

КИЇВ

  1. 0 800 609 609 (Безкоштовно)
  2. 044 225 81 05 (Київ)
  • вул. Володимиро-Либідська, 16
  • Пн - Пт 9:00 - 19:00
  • Сб 10:00 - 15:00