Пластикові вікна: питання і відповіді

Пластикові вікна давно і міцно увійшли в наше життя, і сьогодні як мінімум 8 з 10 вікон, які встановлюються в квартирах, приватних будинках і офісах - це вікна пвх. Однак якщо ви вирішили купити вікна, у вас, швидше за все, виникне безліч питань. Наприклад, як вибрати пластикові вікна, як розрахувати вартість пластикових вікон, скільки часу займає монтаж, і.т.д. Сьогодні ми постараємося відповісти на питання, які найбільше хвилюють споживачів.

Що таке ПВХ і чи є цей матеріал безпечним?

Пластикові вікна - це вікна з полівінілхлориду, синтетичного матеріалу, виробленого штучним шляхом. Матеріал відрізняється високою стійкістю до кислот, лугів і зовнішньому фізичного впливу. Область застосування цього матеріалу багатогранна. ПВХ активно використовується в медицині, будівництві, при виробництві одягу і різних упаковок.

ПВХ, безумовно, є найпопулярнішим матеріалом для виробництва вікон. Щорічний приріст ринку пластикових вікон складає в середньому 20- 25%. Популярність пластикових вікон пояснюється просто: вони найбільш довговічні, мають високі теплоізоляційні і звукоізоляційні властивості.

Періодично висловлюються сумніви в безпеці полівінілхлориду. Пов'язано це, мабуть, з його штучним походженням. Однак це не більше ніж міф. В європейських країнах вікна пвх вже кілька десятиліть використовуються для установки не тільки в приватних будинках, але і в медичних установах, і в установах шкільної та дошкільної освіти.

Якщо пластикові вікна мають загальний технічний сертифікат, значить, вони відповідають всім необхідним нормам, тому що в противному випадку сертифікат не видається. Тому перед тим, як купити вікна, поцікавтеся у продавця наявністю даного сертифіката.

З яких частин складаються пластикові вікна?

Стандартні вікна пвх складаються з наступних частин: власне пластиковий профіль (рама), склопакети, фурнітура (ручки і поворотні механізми вікна). Також у вікон є підвіконня, відливи (встановлюються зовні і призначені, як зрозуміло з назви, для відводу надлишків вологи) і укоси (плоский профіль, який використовується для акуратної обробки).

Що таке камера профілю і скільки таких камер повинно бути в вікні?

Будь-які пластикові вікна мають так звану «порожнисту» конструкцію. Тобто всередині пластикового профілю є кілька відсіків, заповнених повітрям, які відокремлені один від одного перегородками. Ці камери визначають теплоізоляційні і звукоізоляційні властивості профілю. Простіше кажучи, чим більше в вікні камер, тим тепліше і тим менше зовнішніх звуків проникає в приміщення.

Найчастіше в Україні встановлюються двох і трикамерні склопакети, зазвичай цього буває достатньо. Однак в умовах Півночі краще використовувати вікна з 5, 6, і навіть 7 повітряними відсіками. Це допомагає значно скоротити втрати тепла.

Однак іноді навіть великої кількості повітряних камер може не вистачити, тоді застосовують додаткові заходи щодо запобігання втрати тепла.

Для цього використовуються склопакети з напиленням срібла, вони добре пропускають в приміщення енергію сонячного світла і одночасно перешкоджають виділенню тепла, виробленого системами утеплення і електроприладами. Іноді склопакети заповнюють аргоном або криптоном - інертними газами, які помітно знижують тепловіддачу.

Від чого залежить ступінь звукоізоляції пластикових вікон?

Це питання особливо хвилює жителів великих міст, які втомилися від постійного шуму. Доведено, що пластикові вікна володіють здатністю знижувати рівень шуму на 30 дБ - хоча і це ще далеко не межа.

Якщо ви живете на жвавій вулиці, біля швидкісної магістралі, вокзалу чи аеропорту, де рівень шуму дуже великий, постарайтеся купити вікна з товстим зовнішнім склом і великою кількістю склопакетів. Можна також встановити триплекс.

Є ще безліч «дрібниць», на які варто звернути увагу:

Якщо ви вирішили купити вікна - зверніть увагу на фурнітуру. Фурнітура - це все ручки, клямки, поворотні механізми та інші рухомі частини вікна, за допомогою яких пластикові вікна відкриваються / закриваються або їх стулки утримуються в певному положенні. Якщо фурнітура низької якості, то вона схильна до зносу, корозії, і вам, напевно, доведеться міняти пластикові вікна завчасно.

Однак визначити неякісну фурнітуру за зовнішніми ознаками - досить складне завдання. Найкраще зверніть увагу на сертифікати. Наприклад, віконна компанія закуповує для виробництва пластикових вікон фурнітуру фірми Maco. Високий рівень контролю за якістю виробництва дозволяє Kale давати десятирічну гарантію на всю свою продукцію. Гарантія поширюється на термін служби пластикових деталей фурнітури, на забарвлення, стійкість до корозії.

Вибір пластикового профілю також складно зробити виходячи тільки з зовнішнього вигляду. А тим часом - профіль - це основний елемент вікна і саме від нього залежить, як довго прослужать вам ваші пластикові вікна. Тут вам теж краще довіритися зарекомендованому виробнику і наявності всіх необхідних сертифікатів.

Від чого залежить вартість пластикових вікон, як її розрахувати?

Звичайно ж, в першу чергу, вартість пластикових вікон залежить від бажаних габаритів, товщини склопакетів і кількості камер в них, від складності фурнітури. Крім того, вартість пластикових вікон може варіюватися в залежності від наявності додаткових елементів: відливів і укосів, підвіконь, москітної сітки, жалюзі, автоматичної системи вентиляції.

Монтаж пластикових вікон зазвичай оцінюється в 20-25% від їх вартості. У цегляних будинках ціна монтажу може бути трохи вище за рахунок того, що важко оцінити стан стін і назвати остаточну вартість робіт до того, як демонтовано старе вікно. В цьому випадку додаткові роботи можуть оплачуватися окремо.

Звичайно ж, не останню роль відіграє і вибір індивідуального дизайну пластикових вікон: їх кольору, форми, розміру, і.т.д.

Пластикові вікна яких кольорів сьогодні представлені на ринку?

Спочатку пластикові вікна були виключно білого кольору, проте сьогодні можливо надання пластиковому профілю будь-яких кольорів і відтінків за допомогою спеціальної плівки.

На сьогоднішній день особливо популярне забарвлення пластикових вікон під натуральне дерево: червоне, коричневе. Такі вікна стали вже стандартною пропозицією в багатьох фірмах, які виробляють вікна пвх. Втім, якщо ваша дизайнерська задумка вимагає нестандартного підходу при оформленні пластикових вікон, ви завжди можете купити вікна будь-якого кольору, зроблені на замовлення.

Скільки коштує монтаж, який час він займає, коли краще встановлювати пластикові вікна?

Вартість якісного монтажу металопластикового вікна, зазвичай становить 20-25% від вартості самих вікон, за винятком цегляних будівель, де ціна може збільшитися до 30% через складність проведення монтажних робіт.

Зазвичай люди вважають за краще встановлювати пластикові вікна в теплу пору року, проте сучасні монтажні піни, стійкі до морозу дозволяють виробляти всі роботи на належному рівні при температурі до -15 градусів. Час, необхідний для установки одного пластикового вікна зазвичай не перевищує однієї години, тому квартира не встигає охолонути. Всі додаткові роботи (установка відливів і укосів, регуляція фурнітури, вирівнювання стиків) проводяться вже в приміщенні.

Крім того, взимку багато фірм пропонують суттєві знижки і бонуси, а черги в офісах помітно менші. Тому купити вікна взимку, найчастіше, набагато зручніше і вигідніше, ніж влітку.

Як запобігти появі конденсату на пластикових вікнах?

Стикові з'єднання в пластикових вікнах надзвичайно герметичні, що створює велику різницю температури і вологості зовні і всередині приміщення (особливо якщо працюють прилади опалення). У цих умовах на вікнах легко утворюється конденсат, скло «потіє». Конденсат швидко руйнує пластикові вікна. Однак не все так страшно, і боротися з конденсатом легко. Для цього потрібно лише частіше провітрювати приміщення. Зрештою, це корисно не тільки для вікон, але і для здоров'я людей, що живуть в квартирі.

Також можна застосувати і сучасні технологічні рішення. Наприклад, встановити конденсаційну систему опалення, або систему автоматичної вентиляції.

Як доглядати за пластиковими вікнами?

Останнє запитання присвячене догляду за пластиковими вікнами. Насправді, пластикові вікна за великим рахунком не вимагають якогось спеціального догляду, але періодично слід приділяти їм увагу.

Перш за все, пластикові вікна слід регулярно мити. Для цього неприпустимо використовувати засоби, що містять кислоти, смоли, ацетон або розчинник. Також небажано користуватися і порошками - вони можуть подряпати поверхню. Найкраще підійдуть для цієї мети м'які засоби у вигляді гелів. Наприклад, можна використовувати спеціальний миючий засіб компанії Симплекс, розроблене для догляду за пластиковими вікнами. Втім, пластикові вікна допустимо мити і звичайним мильним розчином.

Крім того, варто приділяти увагу догляду за фурнітурою. Щоб всі рухомі частини вікна зберегли свої функції, не забувайте регулярно очищати їх від бруду і пилу, і, принаймні, раз на рік змащувати рН-нейтральними речовинами. Наприклад, відмінно підходить для цього звичайне машинне масло.


Відгуки

КИЇВ

  1. 0 800 609 609 (Безкоштовно)
  2. 044 225 81 05 (Київ)
  • вул. Володимиро-Либідська, 16
  • Пн - Пт 9:00 - 19:00
  • Сб 10:00 - 15:00