Які вікна краще, пластикові чи дерев'яні?

З першого дня появи технології виготовлення віконних рам із пластику ведуться суперечки про безпеку і переваги цих виробів перед дерев'яними. Численні висловлювання на цю тему породили міфи, через які користувачі часто помиляються, віддаючи переваги дерев'яних вікон. Безумовно, установка дерев'яних рам має свої позитивні сторони, але їх число незрівнянно менше переваг установки пластикових склопакетів. Так які вікна краще, дерев'яні або пластикові? Для відповіді на це питання розглянемо ключові характеристики пластикових склопакетів в порівнянні з дерев'яними.

Дерев'яні вікна або пластикові: безпека для здоров'я

Головна «претензія» до пластикових склопакетів грунтується на матеріалі, з якого вони виготовляються - полімер. Багато хто впевнений, що під постійним впливом ультрафіолету він виділяє спектр шкідливих речовин, що згубно впливають на здоров'я людини. Але при виготовленні дерев'яних вікон використовується спеціальний клей, що володіє вологостійкими властивостями через хімічного складу, рами просочуються грунтом, оліфою і лаком і т.д. Ці склади постійно піддаються прямому сонячному і температурного впливу, результатом якого стають далеко не чисті випаровування. До сучасних пластикових вікон пред'являється велика кількість вимог з безпеки для людського здоров'я, для навколишнього середовища і т.д. Випуск виробів супроводжується жорстким контролем якості та відповідності встановленим стандартам.

Конструкція: чим відрізняються пластикові вікна від дерев'яних?

Сучасні склопакети, що виготовляються компанією Salamander Industrie Produkte, наприклад, включають в себе спеціальні камери і відводять канали, що забезпечують провітрювання рам і відведення вологи. У конструкції багатьох дерев'яних рами, особливо «Бюджет» класу, таке не передбачено. В процесі експлуатації рами вбирають в себе вологу, отсиревая і розбухаючи, і приходять в непридатність, втрачаючи зовнішній вигляд і вимагаючи заміни. Поширеним переконанням є здатність «дихати» дерев'яних вікон. Але з повітрям всередину дерева потрапляє і волога, в результаті чого утворюється ще й грибок. У пластикових вікнах для «дихаючого» ефекту встановлюється спеціальний клапан, а на полімері грибок «не росте». Плюс до всього, одній людині щогодини необхідно близько 30 куб.м. чистого повітря і такий приплив повітря не може забезпечити жодна віконна рама.

Надійніше дерев'яні або пластикові вікна?

Будь-яке дерево, навіть просочене і покрите сучасними розчинами, з часом руйнується. Рама починає розшаровуватися, її може перекосити. Для підтвердження цього - досить згадати вікна старих будинків. З пластиковими вікнами Salamander таке виключено. При зміні положення стулки, її досить просто відрегулювати.
Завдяки ущільнювачів, пластикові віконні рами щільно прилягають один до одного, виключаючи утворення щілин і надійно захищаючи від пилу, протягів і стороннього шуму. Такого ж результату можна досягти і з дерев'яними рамами, але вони зажадають систематичного спеціального обслуговування, адже дерево залишається деревом і навіть під покриттям воно з часом гниє, тріскається, розшаровується і т.д.
Крім вище сказаного, ціна дерев'яного вікна зі склопакетами в кілька разів перевищує вартість аналогічного пластикового вікна, виготовленого з сучасного пластика. Мало того, пластикове вікно служить довше на десятки років і не вимагає постійного, специфічного догляду та обслуговування.

Які вікна краще ставити - пластикові або дерев'яні?

Відповідаючи на це питання для себе, можна керуватися чутками, міфами вигаданими страхами але краще - реальними фактами і світовим досвідом!


Відгуки

КИЇВ

  1. 0 800 609 609 (Безкоштовно)
  2. 044 225 81 05 (Київ)
  • ул. Маршала Тимошенко, 13а
  • Пн - Пт 9:00 - 19:00
  • Сб 10:00 - 15:00

ОДЕСА

  1. 0 800 603 310 (Безкоштовно)
  2. 048 785 79 99 (Одеса)
  • вул. Ніжинська, 65
  • Пн - Пт 9:00 - 19:00
  • Сб 10:00 - 15:00